Etapy produkcji sal zabaw – hala produkcyjna

etapy budowy sal zabaw

Sale zabaw to skomplikowane konstrukcje, które ze względu na swoje przeznaczenie muszą być bezpieczne dla ich użytkowników – dzieci. W tej serii wpisów przybliżymy Państwu w jaki sposób przebiega produkcja sali zabaw, od projektu do montażu u klienta.

Na początek – projekt sal zabaw

Przed rozpoczęciem prac przygotowujemy projekt, w którym uwzględniamy wszystkie ustalenia z klientem. Gdy projekt sali zabaw zostanie zaakceptowany przystępujemy do działania.

Pierwszym etapem budowy konstrukcji sali zabaw jest podłoga, która składa się z metalowych ram. Do ram spawane są kostki, na które nasadzane są słupy o maksymalnej wysokości 5,5 metra. Powyżej tej wysokości stosujemy dodatkowe wzmocnienia.
Kolejnym etapem jest wytyczeniu słupów i po spawaniu kostek, następuje jednocześnie : cięcie stalowych słupów, i malowanie farbą antykorozyjną lub cynkowanie ogniowe całość metalowej konstrukcji.
Po wyprodukowaniu słupów na pierwsze chodniki, zakładamy profile poprzeczne, podtrzymujące słupy, zaczynając od dołu.
Przykład: konstrukcja o wysokości 2.50 m, posiada profil na wysokości chodnika 1.20m, jak ustala norma, a także profil na górze, tzw. „korona”.
Następnie następuje wyposażenie konstrukcji stalowej w kolejne elementy, takie jak: zjazdy pontonowe, ślizgi, podejścia palikowe, trampoliny, spider-tower i inne.

Produkcja wyposażenia konstrukcji sali zabaw

Po zakończeniu tego etapu, przystępujemy do produkcji wyposażenia konstrukcji sali zabaw. Kolorystyka podłóg, podestów, urządzeń, siatek, otulin, opasek i sznurków jest uzgadniana i akceptowana przez Klienta.
Wyposażenie konstrukcji to wszystkie elementy wykonane z pianki – wałki poziome, worki pionowe, klapy i ściany obrotowe. Wszystkie te elementy muszą być bezpieczne dla dzieci. Obszyte są folią pcv lub innym certyfikowanym materiałem.
Przeszkody te mogą mieć dowolne kształty – to też zależy od gustu i preferencji Klienta. np. ściana obrotowa może być w kształcie prostokąta, może być w kształcie trójkąta, bądź zrobiona z trzech mniejszych elementów (na jednym słupie, ściana wtedy rozchodzi się w różne strony), itp.

Budowa sali zabaw

Elementy takie jak zjeżdżalnie, ślizgi, pontony, przejścia, itd. muszą być zabudowane siatkami z drobnym oczkiem o średnicy 2 mm. Zapobiega to łapaniu się dzieci przy zjeździe za siatki, rozciągając je, unikając powstawaniu stref zakleszczeń.
Jednocześnie z etapem szycia, następuje demontaż konstrukcji stalowej, ponieważ spełniła już swoje zadanie. Zostaje zeskładowana i zmagazynowana, czekając na zakończenie produkcji wszystkich elementów miękkich. Ostatnim z elementów to obijanie podestów, płyt dolnych i podłóg. Każda z płyt, jest dopasowana do wymiarów konstrukcji. Płyty i podłogi są obijane pianką lub pianomatem o grubości 2cm oraz folią pcv, w kolorach uzgodnionych z Klientem. 

Montaż sali zabaw w obiekcie klienta

Wyjazd ustalony jest indywidualnie z Klientem, co jest uwarunkowane od zakończenia prac Klienta w obiekcie. Większość osób decydujących się na własną salę, przeprowadza generalny remont swojego obiektu. Po zakończeniu prac adaptacyjnych przez Klienta, następuje montaż elementów sali zabaw przygotowanych przez firmę MDB PLAYGROUND
<