kupno sali zabaw dla dzieci

Jak otworzyć salę zabaw dla dzieci?

Poszukując pomysłu na własny biznes, nierzadko sięgamy po sprawdzone już rozwiązania. Jednym z nich są sale zabaw dla dzieci. Gdzie kupić niezbędne elementy zabawowe i w co wyposażyć salę zabaw dla dzieci, aby była w pełni bezpieczna, a zarazem atrakcyjna dla małych użytkowników? Na te oraz inne pytania dotyczące tego typu działalności, odpowiadamy w poniższym wpisie.

Sale zabaw dla dzieci – przepisy

Prowadzenie bawialni wymaga założenia działalności gospodarczej. W polskim porządku prawnym nie ma szczegółowych norm, które określałby konkretne wymagania, jakie mają spełniać sale zabaw dla dzieci. Przepisy określające ten rodzaj działalności znajdziemy jednak w wytycznych Sanepidu. Instrukcje dotyczą wymagań sanitarno-higienicznych, technicznych oraz zaleceń odnośnie do wyposażenia i personelu. Jedną z istotniejszych kwestii jest zgodność wyposażenia sali zabaw z normami nr PN-EN 1176 oraz PN-EN 14960. Niezbędny będzie więc odpowiedni certyfikat lub deklaracja zgodności potwierdzające, że wyposażenie bawialni jest bezpieczne dla dzieci. Inne normy, które należy wziąć pod uwagę, wynikają z przepisów przeciwpożarowych oraz z ogólnych zasad prowadzenia działalności gastronomicznej, jeśli przewidujemy wydawanie posiłków lub kawy.

Sale zabaw dla dzieci – w jakiej lokalizacji?

Aby nasza działalność była dochodowa, warto sprawdzić, czy w danej okolicy są już inne sale zabaw dla dzieci. W jakiej lokalizacji najlepiej otworzyć bawialnię? Oczywiście najkorzystniej byłoby, gdybyśmy nie mieli żadnej konkurencji. Dlatego czasem nawet mniejsza miejscowość, w której nie otwarto jeszcze tego rodzaju atrakcji, stanowi korzystną lokalizację. Najczęściej jednak sale zabaw powstają w dużych miastach przy galeriach handlowych. W ten sposób w naturalny sposób przejmują ruch generowanych przez centra handlowe – rodzice robiący zakupy chętnie pozostawiają dzieci w sali zabaw. Jeżeli w danym mieście nie ma galerii handlowej, warto znaleźć miejsce niedaleko centrum. Ponadto bawialnia powinna znajdować się blisko przystanków autobusowych lub dworca kolejowego. Ważny jest także dostępny parking z odpowiednią ilością miejsca dla przyjezdnych.

W co wyposażyć salę zabaw dla dzieci?

Sekretem sukcesu dobrze prosperującej sali zabaw jest nie tylko dobra lokalizacja, ale także przemyślany projekt jej wnętrza. W zależności od powierzchni oraz wysokości pomieszczenia, jakim dysponujemy, możemy umieścić w nim mniej lub bardziej rozbudowane konstrukcje zabawowe. Wśród najmłodszych powodzeniem cieszą się wielopoziomowe przeszkody, baseny z kuleczkami, zjeżdżalnie oraz inne atrakcje. Bawialnie odwiedzają nie tylko maluchy, ale także dzieci w wieku szkolnym. Dlatego pamiętamy o tym, aby wyposażenie było dostosowane do potrzeb dzieci w różnym wieku. Oprócz strefy zabaw w klubie malucha nie może zabraknąć szatni i łazienek. Aby umilić czas opiekunom, można zaaranżować niewielką kawiarnię lub kącik kawowy. Dodatkowe sale przydadzą się, jeśli planujemy wynajmować je na urodziny dzieci bądź inne ważne dla nich okazje. Opiekę nad dziećmi powierzamy wykwalifikowanemu personelowi, który czuwa nad ich bezpieczeństwem podczas zabawy.

Producent sali zabaw dla dzieci Bytom

Nasza firma oferuje certyfikowane wyposażenie, które uatrakcyjnią sale zabaw dla dzieci. Gdzie kupić nasze produkty? Prowadzimy e-sklep, gdzie znajdują się urządzenia zabawowe, które można łączyć ze sobą niczym klocki. Ponadto wykonujemy bardziej zaawansowane projekty na podstawie wizji bądź gotowego planu naszych Klientów. Służymy radą i pomocą w zakresie bezpiecznego montażu oraz prawidłowego rozmieszczenia poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Współpraca z nami rozpoczyna się od profesjonalnego projektu wnętrza bawialni. Posiadamy niezbędną wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Od lat działamy na rynku jako producent sali zabaw dla dzieci. Bytom stanowi siedzibę naszej firmy, a zakres działalności to cała Polska. Wszystkie oferowane produkty posiadają wymagane prawem certyfikaty. Dbamy o bezpieczeństwo dzieci – oferujemy fachowy montaż oraz regularny serwis wewnętrznych placów zabaw.